środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

W przedszkolach ma być więcej miejsc

2013-07-26 15:00:00 (ost. akt: 2013-07-26 10:10:21)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zarząd województwa zdecydował o wsparciu jedenastu inicjatyw, dzięki którym powstaną nowe miejsca w przedszkolach. Na liście jest także przedszkole w Rucianem-Nidzie.

- Nauka przedszkolna to bardzo ważny etap edukacji naszych dzieci, dlatego kierujemy środki unijne na zmniejszanie różnic w dostępie do przedszkoli w miastach i gminach wiejskich. Dzięki temu wiele małych placówek ma szansę na rozwój i tworzenie naprawdę ciekawej oferty dla swoich małych podopiecznych – mówi marszałek województwa Jacek Protas.

Konkurs kierowany był głównie do gmin wiejskich, gdzie zachodzi duża nierówność w dostępie do edukacji przedszkolnej. Wsparcie uzyskały między innymi punkt przedszkolny w Pilonie koło Elbląga, przedszkola w Kowalach Oleckich, Starych Jabłonkach oraz Kronowie w powiecie olsztyńskim.

Środki pozyskały także gminy Grunwald, Ruciane-Nida, Wieliczki, a także przedszkole niepubliczne w Krotoszynach w gminie Biskupiec w zachodniej części województwa oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Potrzebującym im. Janiny Pelczarskiej. Placówki otrzymają dofinansowania z programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wkrótce zostaną podpisane umowy o dofinansowanie wybranych w konkursie projektów. Ich wartość to ponad 8 mln złotych.Biuro Prasowe


/Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages