Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Leśniczówka Pranie: 50 razy dookoła Wojtek

2013-08-05 11:50:00 (ost. akt: 2013-08-05 16:20:39)
Koncert "50 razy dookoła Wojtek", który odbył się w Leśniczówce Pranie, poświęcony był 50 urodzinom Wojciecha Malajkata

Koncert "50 razy dookoła Wojtek", który odbył się w Leśniczówce Pranie, poświęcony był 50 urodzinom Wojciecha Malajkata

Autor zdjęcia: Marta Zysk

Zagrał w 30 filmach i 20 serialach. Jego głosu można posłuchać m.in. w bajkach i audiobookach. Był kotem w butach w "Shreku" i Mańkiem w "Epoce Lodowcowej". Koncert "50 razy dookoła Wojtek" w Leśniczówce Pranie był benefisem Wojciecha Malajkata.

Koncert "50 razy dookoła Wojtek", który odbył się w Leśniczówce Pranie, poświęcony był urodzinom Wojciecha Malajkata. Aktor urodził się 50 lat temu w Mrągowie.

Wojtek jest członkiem i założycielem Stowarzyszenia Leśniczówka Pranie, które ma już 14 lat i od tego czasu, co rok podczas przedpołudniowych koncertów, przedstawia wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ale nie tylko. Jako jedyny z aktorów ma prawo swobodnego doboru wierszy i czasami przywozi Gałczyńskiego, a czasami Brzechwę, Przyborę, Tuwima i innych. W 2004 roku razem z Grzegorzem Turnauem nagrali płytę "Kruchy świat, kruche szkło" z utworami Gałczyńskiego. Był to cudowny prezent dla leśniczówki, gdyż do dzisiaj płytę można kupić tylko tutaj i w "Oberży pod psem" w Kadzidłowie. Wojtek jest wspaniałym, ciepłym człowiekiem, ojcem 2 dzieci, ojcem chrzestnym 22 dzieci i osobą, której nie sposób nie lubić — mówiła Jagienka Kass.

Przez 50 lat Wojciech Malajkat zagrał w 30 filmach, 20 serialach, jego głosu można posłuchać na audiobookach, grach komputerowych, programach i w filmach animowanych. Był niezapomnianym kotem w butach w "Shreku" i Mańkiem w "Epoce lodowcowej".

Poza tym zajmował się reżyserią. Uzyskał tytuł profesora sztuki teatralnej. Prowadzi zajęcia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a za zasługi w pracy artystycznej otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Od 4 lat jest dyrektorem warszawskiego Teatru Syrena.

Na scenie Leśniczówki Pranie wystąpili: Wojciech Malajkat, Beata Fudalej, Marek Kondrat, Grzegorz Turnau, Bronisław Maj i Dorota Miśkiewicz

mazPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. byly czytelnik #1163193 | 217.145.*.* 6 sie 2013 19:30

    co ta redaktorka sobie mysli. czy PISZ jest w cetrum parania. niech sie zajmie sprawami miasta a nie tylko wierszyki i i wierszyki. moze powinna tomik wiersz walnąc i sama je przeczytac na scenie amfiteatru, a jak nie to sie niech do roboty wezmie albo da na lóz. gazeta zeszla na psy. ciekaw jestem co na to wlasciciele gazety???

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages