Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Kartka z wakacji. Obóz indiańsko-sportowy "Tygrysy 2013"

2013-08-19 16:12:05 (ost. akt: 2013-08-19 16:43:54)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Codzienne ćwiczenia, pływanie w jeziorze, sportowe zawody, wycieczki i zabawy w Indian - to Tygrysy lubią robić najbardziej. Gdzie? Nad Bełdanami.

Już od 23 lat do Kamienia przybywają Tygrysy - podopieczni "Wodza Wodzów", "Szefa", czyli księdza Mirosława Mikulskiego. 

Nieprzerwanie, od 51 lat ksiądz Mirosław Mikulski organizuje wakacyjne obozy dla dzieci. Poprzez sport, zabawę i ewangelię przywraca radość dzieciństwa tym, którzy go nigdy nie mieli.

Nad Bełdanami wypoczywają dzieci z całej Polski i zagranicy, również z naszego powiatu. W tym roku na dwóch turnusach odpoczywało ponad 700 dzieci z Polski, Białorusi, Ukrainy i Konga. 



Ksiądz Mikulski twierdzi, że gdyby nie ludzie dobrej woli sam nie dałby rady zorganizować dzieciom obozowego wypoczynku.


— To wszystko jest możliwe dzięki życzliwym ludziom, którzy nas wspierają. Zofia i Henryk Rodzimowie już od 23 lat użyczają obozowiczom swoją ziemię bezpłatnie. Gdyby nie oni, nie byłoby nas tutaj, nad Bełdanami — twierdzi ksiądz Mikulski.

Tygrysom pomaga wielu ludzi. Jedni przywożą dzieciakom żywność, sprzęt sportowy czy drewno. Inni organizują wycieczki, zawody i imprezy. Ludzie dobrej woli z całej Polski. Za darmo, z życzliwości i dobrego serca."Tygrysów" wspomagają od wielu lat także lokalni samorządowcy.


— W tym roku "przyjechała" do nas nowiutka kuchnia polowa - dar od pana Starosty Andrzeja Nowickiego i pułkownika Grzegorza Wlazłowskiego — mówi ksiądz Mirosław Mikulski. — Dar to szczególny, stara kuchnia ledwie "zipała" a trzeba przecież gotować codziennie dla setek obozowiczów. Burmistrz Pisza zadbał o jedzenie - konserwy i tzw."wsad" do kuchni a burmistrz Rucianego-Nidy o to, by dzieciaki miały w czym jeść. Długo by wymieniać naszych darczyńców i sponsorów. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy o nas dbają.




Oni pomagają Tygrysom:



Zofia i Henryk Rodzim, Wandymin Pliszka, Nadleśnictwo Maskulińskie Ruciane-Nida, UMiG Ruciane-Nida, UMiG Pisz, Starostwo Powiatowe w Piszu, Totalizator Sportowy w Olsztynie, Szczęsny Piotr, Zarucka Iwona, Bieńkowski Krzysztof, Państwo Bartniccy, Brodowski Stanisław, Włodkowski Zbigniew, Jacek Krom, Krzyżanowski Jarosław, Płk.Pokojski Alojzy, Wiącek Adam i Grażyna, Darżynkiewicz Edward i Krystyna, Łepkowscy Mikołaj i Monika, Szopa Ryszard i Mirosława, Pytlak Maciej i Agnieszka, Wojciechowski Józef, Kobus Sławomir i Beata.




Tygrysy wyjechały już znad Bełdan. Wrócą tu dopiero za rok. Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć "Tygrysy 2013".

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl



Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages