Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Zabytkowa wyłuszczarnia w centrum zainteresowania

2013-09-04 17:00:00 (ost. akt: 2013-09-04 15:14:18)

Autor zdjęcia: Krystyna Gawlińska

"Nie od razu Polskę zbudowano" - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja polskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Od poniedziałku (9 września) będzie można bezpłatnie zwiedzać zabytkową wyłuszczarnię nasion w Rucianem Nidzie.

To już 10. odsłona obchodów na Warmii i Mazurach Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasło tegorocznej edycji dla Polski brzmi: „Nie od razu Polskę zbudowano”.

— W ten sposób organizatorzy pragną przypomnieć jak kształtowała się nasza państwowość — informuje Ewelina Łopatko z Nadleśnictwa Maskulińskiego. — Europejskie Dni Dziedzictwa zbiegły się ze 150. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Organizatorzy, wybierając tegoroczny temat, chcieli podkreślić rolę powstań, które w świadomości Polaków są symbolami nieustającego dążenia do tworzenia niepodległego państwa i które odegrały ogromną rolę w zachowaniu narodowej tożsamości.

W związku z obchodami największego święta zabytków Europy, Nadleśnictwo Maskulińskie po raz kolejny organizuje bezpłatne wycieczki po zabytkowej Wyłuszczarni Nasion w Rucianem-Nidzie. Grupy będzie oprowadzał Sławomir Fura, kierownik obiektu. Akcja rozpocznie się 9 września i potrwa do 15 września. Wstęp wolny w godz. od 12. do 15.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. IMP #1197496 | 79.191.*.* 15 wrz 2013 07:19

    Bardzo dziękujemy Panu Sławomirowi Furze za oprowadzenie po obiekcie i przekazanie wielu ciekawych informacji. Polecamy zwiedzenie wyłuszczarni wszystkim zainteresowanym - został ostatni dzień.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages