Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Pod żaglami i na rowerach – zakończenie sezonu w Rucianem-Nidzie

2013-10-01 12:00:00 (ost. akt: 2013-09-30 22:28:39)
Sobotnia impreza była oficjalnym  zakończeniem sezonu w gminie Ruciane - Nida

Sobotnia impreza była oficjalnym zakończeniem sezonu w gminie Ruciane - Nida

Autor zdjęcia: UMiG w Rucianem - Nidzie

Zakończenie sezonu żeglarskiego w gminie Ruciane-Nida odbywa się tradycyjnie w ostatnią sobotę września. W tym samym czasie, gdy żeglarze walczyli o Błękitną Wstęgę Jeziora Bełdany, wokół jeziora odbywał się rajd rowerowy.

Chmury, trochę słońca, a przede wszystkim wiatr towarzyszyły zmaganiom żeglarzy podczas regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Bełdany. Regaty w ośrodku Mazurski Raj w Piaskach nad Bełdanami były ostatnią imprezą żeglarską organizowaną przez Urząd Miasta i Gminy Ruciane-Nida w tym sezonie. Na starcie stanęło dziewięć załóg, które walczyły na trasie od Mazurskiego Raju do Iznoty i z powrotem. Błękitną wstęgę zdobyła załoga jachtu Laguna 30 w składzie: Michał Matla – sternik, Gabriel Goldberg i Marcin Tyrke. Na drugim miejscu znalazł się jacht Łóbódóbó: Andrzej Skład – sternik, Stanisław Końsko, Adam Kłos i Adam Owczarczyk, a na trzecim Anioł: Dariusz Bałdyga – sternik, Emil Bałdyga i Krzysztof Zybajło.

Gdy żeglarze walczyli o główne trofeum regat, w tym samym czasie trwał rajd rowerowy. Na starcie stanęło równo trzydziestu cyklistów, którym nie straszna była ani pogoda, ani trzydziestokilometrowy dystans wokół Jeziora Bełdany. Trasa rajdu wiodła z Mazurskiego Raju do Guzianki i dalej przez Wygryny i Iznotę do promu w Wierzbie. Po przeprawie uczestnicy rajdu przejechali trasą prowadzącą z Wierzby do Leśniczówki Kończewo i dalej wzdłuż jeziora do Mazurskiego Raju.
- Gdy pierwsi rowerzyści dotarli do przeprawy w Wierzbie, prom już na nich czekał - – mówi Zbigniew Opalach,burmistrz Rucianego - Nidy. – Staraliśmy się tak zorganizować regaty i rajd, aby uczestnicy obu imprez sportowych zakończyli zmagania w tym samym czasie.

Tu na zawodników czekały gorące napoje, bigos, kiełbaski z grilla i doskonały chleb ze smalcem. Po posiłku wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na specjalnym rowerze. Ostatnią konkurencją sportową była Rowerowa Wstęga Jeziora Bełdany, choć była to bardziej zabawa, niż prawdziwe zawody. Zawodnicy mieli do pokonania niewielki dystans, jednak rozmiar roweru wymagał doskonałego poczucia równowagi. Pierwsze miejsce zajął Olaf Popławski, drugie – Hubert Król, trzecie – Elżbieta Dulna.

Na koniec, już po uroczystym wręczeniu zwycięzcom pucharów i dyplomów, uczestnicy rajdu i regat stanęli przy wspólnym ognisku. O oprawę muzyczną i dalszą zabawę zadbał zespół muzyczny The Żaglers.

- Pod względem ilości imprez i różnorodności wydarzeń sportowych tegoroczny sezon był w naszej gminie bardzo udany - dodaje Zbigniew Opalach. - Działo się u nas tak wiele, że wszyscy goście i mieszkańcy mogli znaleźć coś dla siebie. Jesień w pełni, więc rajd rowerowy wokół J. Bełdany i regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Bełdany 2013 były ostatnimi wydarzeniami mijającego sezonu. W imprezie udział wzięło ponad sześćdziesięciu uczestników. Przed nami zima i miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i wszystkie imprezy na śniegu odbędą się zgodnie z planem.
Dziękuje kierownictwu ośrodka Mazurski Raj w Piaskach oraz p. Arkadiuszowi Popławskiemu (Wypożyczalnia - serwis rowerów „Kolarz”) za pomoc w sprawnym zorganizowaniu regat i rajdu.

UMiG w Rucianem - Nidzie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages