środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

IV Strażacka akcja sprzątania dna rzeki Krutyni

2014-05-13 17:46:50 (ost. akt: 2014-05-13 17:56:29)

Autor zdjęcia: Archiwum UMiG Ruciane-Nida

Choć dno Krutyni jest sprzątane regularnie już od 4 lat, to z każdym rokiem strażacy wyławiają z dna rzeki setki kilogramów śmieci. Kilkadziesiąt worków z nieczystościami zebranymi podczas tegorocznej Strażackiej Akcji Sprzątania Krutyni, ważyło 520 kg.

W akcji wzięło udział 27 nurków oraz 28 członków zabezpieczenia, którzy płynęli na łodziach i kajakach. Uczestnicy akcji sprzątali rzekę w dwóch grupach – pierwsza porządkowała odcinek z Rosochy z gminie Piecki do Wojnowa, druga część nurków czyściła fragment rzeki z Wojnowa do plaży wiejskiej w Ukcie.

Dodatkowo wędkarze z lokalnego koła wędkarskiego sprzątnęli brzegi rzeki od plaży do ruin mostu kolejowego. Jednymi z wartościowszych przedmiotów, które wyłowione zostały w tym roku, były markowe okulary, telefon komórkowych oraz portfel z kompletem dokumentów, należących do turysty z Niemiec.

Organizatorami sobotniej imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane-Nida, Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Rucianem-Nidzie oraz szkoła nurkowania Mazury Diving.

Sponsorzy akcji:Gmina Ruciane-Nida, Stowarzyszenie Szlak Krutynia, Mazurski Park Krajobrazowy, Firma Kajaki Centrum – Witold Adamski, Lider Usługi Różne – Jarosław Anuszkiewicz, Wodniak – Roman Prusiński, Nadleśnictwo Maskulińskie, Szkoła Nurkowania Mazury Diving – Piotr Przystawik, Polski Związek Wędkarski, Gospodarskie Rybackie PZW w Suwałkach, Zakład w Rucianem-Nidzie, Zakład Masarski – Zdzisław Cwalina, Sklep Handlowo-Usługowy „Marynia” Beata Czaplicka, Parking „Pod Kasztanami” Wojciech Czaplicki, Grupa Żywiec SA , Browar Elbląg, Lubawa S.A. Ostrów Wielkopolski, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, Borys Krasowski, Delikatesy Centrum Rafał Nasiadka, Okręg PZW w Olsztynie, Koło nr 77 Nida.

Źródło: UMiG Ruciane-Nida

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages