Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Mają aptekę, teraz kolej na ośrodek zdrowia

2014-08-23 09:00:00 (ost. akt: 2014-08-22 10:03:29)

Autor zdjęcia: Archiwum UMiG w Rucianem - Nidzie

W ośrodku zdrowia w Ukcie trwa remont. Prace potrwają do końca sierpnia. Koszt tej inwestycji to około 15 tys. zł. Mieszkańcy zdecydowali, że pokryją go ze środków funduszu sołeckiego.

Niedawno w Ukcie (gm. Ruciane-Nida) został otwarty punkt apteczny, prowadzony przez Caritas Diecezji Ełckiej. O uroczystości otwarcia, w której uczestniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej ks. Romuald Kamiński pisaliśmy w artykule pt.”Punkt apteczny w Ukcie już otwarty” (GP nr 31 z dn.1-7.08.2014). Teraz remont przechodzi również Ośrodek Zdrowia w Ukcie.

W zakres prac remontowych wchodzą m in. przebudowa i odnowienie pomieszczeń ośrodka, w pomieszczeniu rejestracji pacjentów wymienione zostały drzwi i witryny oraz zamontowano żaluzje, a na podłodze położono terakotę. Poprawiono też instalację elektryczną, zamontowano nowe skrzynki bezpiecznikowe i wymieniono oświetlenie. Gruntownie odświeżono korytarze, łazienki i pomieszczenia socjalne pracowników ośrodka.
— Ośrodek wymagał remontu już od dawna, ale zawsze brakowało pieniędzy na ten cel — mówi Zenon Dziczek, sołtys Ukty. – Remont stał się możliwy, gdy gmina utworzyła fundusz sołecki. Policzyliśmy, ile by to wszystko kosztowało i wyszło nam, że sfinansujemy remont z własnego funduszu.

— Chciałbym podziękować członkom Rady Sołeckiej Ukty za ich decyzję. Specjalne podziękowania należą się również radnemu Mariuszowi Paradowskiemu, który od dawna zabiegał o ten remont — dodaje burmistrz Zbigniew Opalach. — Przeznaczenie części funduszu sołeckiego na remont ośrodka to poprawa warunków dostępu do służby zdrowia. Mieszkańcy Ukty i okolic mają już aptekę, a teraz będą mieli jeszcze wyremontowany ośrodek.

Koszt remontu ośrodka zdrowia (materiały i robocizna) wyniesie łącznie ok. 15 tys. zł. Remont prowadzi Zakład Usług Komunalnych w Rucianem-Nidzie. Wszystkie prace mają być wykonane do końca sierpnia br.

e.ż.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Warto nas czytać. Polecam :)


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mundi. #1471620 | 31.61.*.* 28 sie 2014 12:48

    Dziękujemy Panie Burmistrzu. Tak trzymać. Do zobaczenia 16 listopada przy urnach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages