Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Spotkanie policjantek z gimnazjalistami

2014-11-10 11:30:59 (ost. akt: 2014-11-10 11:35:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Piszu

Policjantki z piskiej komendy spotkały się z uczniami gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Rucianem – Nidzie. Rozmawiały z młodzieżą na temat „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”. Gimnazjaliści aktywnie włączyli się w dyskusję. Na koniec nie zabrakło pytań ze strony uczniów.

W piątek (8 listopada) policjantki z piskiej komendy odwiedziły Zespół Szkół Samorządowych w Rucianem – Nidzie. Tam spotkały się z gimnazjalistami klas pierwszych. Tematem prelekcji była „Odpowiedzialność prawna nieletnich”.

Policjantki zapoznały młodzież z najważniejszymi przepisami regulującymi kwestie nieletnich dopuszczających się czynów karalnych oraz innych niedozwolonych zachowań. Wyjaśniły na czym polega popełnienie niektórych przestępstw, m.in.: kradzieży, rozboju, włamania, pobicia, posiadania środków odurzających, czy znieważenia funkcjonariusza publicznego, w tym nauczyciela. Omówiły także konsekwencje naruszania prawa przez osoby niepełnoletnie. Duże zainteresowanie ze strony uczniów wzbudziły młodzieżowe ośrodki wychowawcze. Gimnazjaliści pytali, co to są za placówki i za co można tam trafić.

W trakcie prelekcji policjantki przypomniały także o tym, że wagary, czyli nierealizowanie obowiązku szkolnego, palenie papierosów, czy picie alkoholu przez osoby nieletnie jest także zachowaniem niedozwolonym, za które ponosi się konsekwencje prawem przewidziane.

Młodzież aktywnie włączyła się w dyskusję, zadając dużo ciekawych pytań dotyczących określonego typu zachowań oraz ich skutków prawnych.

KPP Pisz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bzdety #1540933 | 88.199.*.* 11 lis 2014 09:02

    w gimazjum pilo się za czasów grekowej a narkotyki były dostępne w .sklepiku szkolnym . zmienil się dyrektor wywalil psycholog i teraz może uda się wyprowadzić szkole na tory.a dzieci sa dobre tylko dorośli chcą za wszelka cene zarobić nawet kosztem dzieci

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages