Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Piotr Feliński zaprzysiężony! Ruciane-Nida ma nowego burmistrza

2014-12-09 06:56:39 (ost. akt: 2014-12-09 07:32:02)
Piotr Feliński (z lewej) złożył uroczyste ślubowanie podczas wtorkowej (8 grudnia) sesji Rady Miejskiej w Rucianej-Nidzie

Piotr Feliński (z lewej) złożył uroczyste ślubowanie podczas wtorkowej (8 grudnia) sesji Rady Miejskiej w Rucianej-Nidzie

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Piotr Feliński, dotychczasowy pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Rucianem-Nidzie formalnie został burmistrzem. Wczoraj (8 grudnia) podczas drugiej sesji rady miejskiej nowej kadencji burmistrz-elekt złożył uroczyste ślubowanie.

Obrady II sesji Rady Miejskiej w Rucianem-Nidzie otworzył i poprowadził jej przewodniczący Jacek Małż.
— Obejmując urząd burmistrza miasta i gminy Ruciane-Nida, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta i gminy — tymi słowy Piotr Feliński składając uroczyste ślubowanie, rozpoczął formalne urzędowanie na stanowisku burmistrza Rucianego-Nidy.

Ustępujący, Zbigniew Opalach w swym przemówieniu podziękował za czteroletnią kadencję, złożył gratulacje i przekazał swemu następcy symboliczny klucz do bram miasta, deklarując jednocześnie wsparcie oraz pomoc w działaniach na rzecz mieszkańców miasta i gminy. Wsparcie i współpracę zadeklarowali także w swych przemówieniach nowy burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz starosta Andrzej Nowicki. Na sesję przybyli także wicestarosta Marek Wysocki, wiceprzewodnicząca sejmiku wojewódzkiego Wioletta Śląska–Zyśk, radni powiatowi, mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Po zaprzysiężeniu, w przerwie obrad sesji, do nowego burmistrza ustawiła się długa kolejka składających gratulacje mieszkańców gminy.

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rycho. #1603762 | 178.36.*.* 10 gru 2014 18:29

  A co robił Włodkowski na zaprzysiężeniu burmistrza Rucianego Nidy?. Panie burmistrzu Feliński mniej się Pan na baczności.To daje dużo, dużo do myślenia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kotek #1602004 | 83.12.*.* 9 gru 2014 14:50

  Do Szymborskiego taka "ekipa" się nie zjedzie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. koleś #1601610 | 87.204.*.* 9 gru 2014 10:01

  Coś mi tutaj za zielono się zrobiło.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages