Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

2015-01-24 13:54:13 (ost. akt: 2015-01-24 13:56:38)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Samorządowych im. A. Osieckiej w Rucianem-Nidzie

W tym roku szkolnym nasza szkoła pod kierunkiem pani Krystyny Warysiak przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS". Jest to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który realizowany jest również przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Młodzi ludzie niedługo wejdą na rynek pracy. Jest oczywiste, że młodzież, aby mogła podejmować świadome życiowe wybory, powinna mieć niezbędną do tego wiedzę. Także z zakresu ubezpieczeń społecznych.
"Lekcje z ZUS" mają na celu uświadomienie młodym ludziom m.in. czym są ubezpieczenia społeczne, jaką role odgrywają w naszym życiu, dlaczego składki są ważne z punktu widzenia naszych przyszłych emerytur.

Podczas zajęć podstaw przedsiębiorczości i ekonomi w praktyce uczniowie uzyskują praktyczne informacje o emeryturach, rentach i innych świadczeniach przysługujących osobom ubezpieczonym oraz wiele wskazówek, m.in., jak zarejestrować własną firmę i z jakimi zobowiązaniami wobec ZUS się to wiąże.

Końcowym etapem tego projektu było przystąpienie szkoły do konkursu wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Do II etapu (wojewódzkiego) konkursu, który odbędzie się 16 marca 2015r., zakwalifikowało się 3 osoby z klasy II LO: Aleksandra Mackiewicz, Dominika Wałuszko i Damian Paradowski.

Osobom zakwalifikowanym do II etapu gratulujemy i trzymamy kciuki.

Podziel się informacją
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie.

To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na rucianenida.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages