Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Maja Komorowska w Leśniczówce Pranie

2015-07-28 23:37:54 (ost. akt: 2015-07-29 06:03:58)
Pomnik Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu

Pomnik Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu

Autor zdjęcia: Muzeum K.I.Gałczyńskiego

Jest takie miejsce magiczne, o którym napisano już kilometry hymnów pochwalnych a żadna z tych pochwał nie mogła być przesadzona. Jest takie miejsce, do którego można i wędrować i wiosłować i żeglować, a zawsze dotarłszy tam, można choćby i na krótko pobyć sobie w świecie absolutnego piękna natury i wielkości człowieczego ducha.

Oczywiście mowa tu o Leśniczówce Pranie nad jeziorem Nidzkim.

Tym razem na deskach tej jedynej w swoim rodzaju sceny pod Zieloną Gęsią stanęła kolejna niezwykła postać. W niedzielę 26 lipca wybrane przez siebie wiersze nie tylko Gałczyńskiego recytowała i dzieliła się z nami swoimi przemyśleniami Maja Komorowska, a towarzyszyło jej Trio Targanescu.

Dla mnie to spotkanie było inne niż pozostałe, gdyż czytanej poezji towarzyszyły głębokie refleksje aktorki a także jej swobodne uwagi sytuacyjne, np. o pogodzie.

Tak więc Maja Komorowska nie tylko fascynowała swoim wspaniałym głosem, ona także emanowała autentyczną życzliwością, ciepłem i serdecznością wobec ludzi, co obecnie jest zjawiskiem tak rzadkim, że aż egzotycznym a nawet może się wydawać śmieszne. Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że żyjemy w czasach, które zmuszają nas do udawania, że jesteśmy inni, czyli tacy jak się tego od nas oczekuje.

W tej sytuacji spotkanie z kimś tak powszechnie znanym ze swego niezłomnego ducha a jednocześnie serdecznym i autentycznie zatroskanym o dobro i odczucia innych jest naprawdę budującym doświadczeniem.

Dzięki poruszającej i empatycznej muzyce Trio Targanescu doświadczenie to stało się tym cenniejsze. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom za chwile i smutnych i radosnych wzruszeń, za to, żeśmy mogli na chwilę sami z sobą przystanąć.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: oberland

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages