Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Integrowali się poprzez sport

2015-09-23 20:00:00 (ost. akt: 2015-09-23 15:41:16)

Autor zdjęcia: Archiwum SDŚ Ukta

Ponad 100 osób, głównie niepełnosprawnych, wzięło udział w XI Jesiennych Zawodach Sportowych "Laur Jesieni 2015".

Oprócz występujących w rolach gospodarzy drużyn — Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym "Betezda" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie w zawodach uczestniczyli goście z różnych zakątków naszego województwa. Wśród rywalizujących o medale drużyn znalazły się ŚDS-y z : Działdowa, Jedwabna, Ełku, Prejłowa, Piotraszewa, Białej Piskiej, Mikołajek, Nowej Wsi Ełckiej oraz Marcinkowa. Nie zabrakło też podopiecznych Domów Pomocy Społecznej z Grazym, Nowej Wsi Ełckiej, Giżycka, Lubawy i Olsztynka. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wioletta Śląska-Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień sportowcy przenieśli się do Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik" w Rucianem-Nidzie. Tam właśnie zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych: wędkarskim szaleństwie, wyścigu w workach, rzucie "hulą" na mazurskiego "Chopa", rzucie pantofelkiem Laury, pojeniu Mućki, biegu z kurzym jajkiem, czy też przeciąganiu liny. Zawodnikom nie można było odmówić zachowania postawy fair play i ogromnej woli walki. Pierwszy dzień (18 września) imprezy zakończyła wspólna zabawa z zespołem "Niezależni". Zgodnie z tradycją odbyły wybrano "Laurę i Filona z Mazur".
W piątek (20 września) podsumowano rywalizację, a także wręczono nagrody. Każda z drużyn otrzymała dyplom, statuetkę oraz nagrody rzeczowe w postaci namiotów. Główne trofeum - puchar ufundowany przez Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie p. Leszka Michalaka zdobyła najlepsza w klasyfikacji indywidualnej - drużyna z Działdowa. Zwycięzcami konkurencji sprawnościowej "kombinacja mazurska" zostali terapeuci ŚDS-u w Prejłowie. Upominek rzeczowy, w postaci albumu, otrzymał bezkonkurencyjny w przeciąganiu liny zespół z Białej Piskiej. Po uroczystym wręczeniu nagród odbył się rejs statkiem po jeziorach Nidzkim i Bełdany.

oprac. greg
pisz@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages