Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zatańczyli przeciwko przemocy

2016-02-15 08:23:00 (ost. akt: 2016-02-15 09:10:04)

W niedzielę (14 lutego) w Zespole Szkół Samorządowych im. A.Osieckiej w Rucianem-Nidzie mieszkańcy i mieszkanki powiatu piskiego wzięli udział w ogólnoświatowej akcji One Billion Rising /Nazywam się Miliard. Zatańczyli, aby zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet.

Spotkanie rozpoczął taniec "Break the chain", który poprowadziły Panie Barbara Katarzyna Śliwka. Był to wyraz tego, że ciało każdej kobiety należy do niej i nikt nie ma prawa przekraczać jej granic.

Następnie odbył się występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kożuchach. Uczniowie pięknie zatańczyli do przeboju Chiquitita, a zostały przygotowane do występu przez rodziców i panią Katarzynę Konopka.

Kolejnym punktem programu były warsztaty dla kobiet "Silna kobieta, szczęśliwa kobieta", który poprowadziła wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego - Wioletta Śląska-Zyśk. Uczestniczki spędziły czas aktywnie - było ciekawie i merytorycznie. To bardzo dobrze i efektywnie spędzony czas, a każda z uczestniczek wzięła z warsztatu „coś dla siebie”. Dzięki temu zrodziły się kolejne pomysły na warsztaty dla kobiet.

Podziękowania należą się współorganizatorom:
Stowarzyszeniu Kobieta na PLUS z Rucianego-Nidy, Pani Katarzynie Konopka - Komendantce Hufca ZHP w Piszu za pomoc w organizacji wydarzenia, Panu Dyrektorowi Mariuszowi Gburowi oraz Pani Urszuli Zaborowskiej z Zespołu Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie, Rodzicom i nauczycielom dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kożuchach, Izabeli Palmi - Olszak i Adamowi Olszakowi Właścicielom Pensjonatu Villa Plaza w Rucianem-Nidzie za użyczenie nagłośnienia.

Barbara WyłudekCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prorok_ #1933273 | 94.42.*.* 16 lut 2016 20:22

    Propagowanie takich inicjatyw uważam za szkodliwe społecznie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages