Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

„Dzielnicowy bliżej nas”, czyli także bliżej najmłodszych

2017-03-20 09:34:31 (ost. akt: 2017-03-20 09:43:33)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Dzielnicowy to „policjant pierwszego kontaktu”. Stąd bardzo ważne jest, aby znali go także najmłodsi. Z takiego założenia wyszedł dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rucianem - Nidzie, st. asp. Jakub Lewandowski, który odwiedził uczniów klas 0-I w Szkole Podstawowej nr 2. Opowiedział najmłodszym na czym polega jego praca oraz rozmawiał z dziećmi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na koniec rozdał uczniom elementy odblaskowe.

St. asp. Jakub Lewandowski, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 będącej w jego rejonie służbowym.

Policjant spotkał się z uczniami klas 0-I . Opowiedział im na czym polega jego praca, nie tylko jako policjanta, ale także jako dzielnicowego. Wytłumaczył swoim małym słuchaczom co znaczy zdanie „Dzielnicowy bliżej nas”.

Aspirant Lewandowski rozmawiał także z najmłodszymi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wiele uwagi poświęcił zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze. Zainicjował także scenki, by wytłumaczyć dzieciom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Na koniec rozdał najmłodszym elementy odblaskowe. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages