Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dzielnicowi w szkole. Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

2017-05-08 08:15:02 (ost. akt: 2017-05-08 08:24:24)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”, dwaj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem–Nidzie - st. asp. Jakub Lewandowski i asp. Sebastian Ferdyn - spotkali się z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IV, V i VI.

Policjanci rozmawiali z uczniami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przypomnieli o przepisach ruchu drogowego, jakie obowiązują pieszych. Wyjaśnili dzieciom kim są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego i dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne dla ich bezpieczeństwa. Zachęcali także najmłodszych do uczenia się przepisów ruchu drogowego oraz doskonalenia nauki jazdy na rowerze, a w konsekwencji przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową.

Funkcjonariusze wyjaśnili także uczniom, co znaczy hasło „Dzielnicowy bliżej nas”. Opowiedzieli kim jest policjant „pierwszego kontaktu” i na czym polega jego praca. Wiele dzieci przyznało, że zna swojego dzielnicowego. Niektóre dodały, że go bardzo lubią, bo często odwiedza ich w szkole.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi rozdali uczniom elementy odblaskowe. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages