Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Użytkowanie zasobów leśnych – staże zawodowe w Niemczech. Podsumowanie projektu

2017-05-26 08:00:00 (ost. akt: 2017-05-26 12:45:29)

Autor zdjęcia: Archiwum

Uroczystą konferencją zakończy się realizacja kolejnego, dofinansowanego ze środków Erasmus plus, projektu pn. „Użytkowanie zasobów leśnych – staże zawodowe w Niemczech”.

To już kolejna inicjatywa obejmująca staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem – Nidzie. Placówka wzorem poprzednich lat był zarazem autorem i realizatorem tego przedsięwzięcia. Dzięki projektowi grupa 8 uczniów ruciańskiego technikum miała możliwość skorzystania w ramach praktyk z nowoczesnego wyposażenia pracowni użytkowania lasu czy maszynoznawstwa leśnego u niemieckiego partnera szkoły Niedersächsisches Forstliches Bildungszentrum w Seesen (Dolnosaksońskia Szkoła Leśników). Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu i tym razem zachowany został utarty model wsparcia obejmujący przygotowanie pedagogiczne, językowe i kulturowe, kompleksowo przygotowując ucznia do pobytu u zagranicznego pracodawcy. Przygotowaniem językowym i pedagogicznym zajęła się kadra ZSL Ruciane – Nida. Przygotowanie kulturowe odbywało się przed i w trakcie mobilności. W tym zakresie wsparcia udzielił konsul honorowy Pan Wojciech Wrzecionkowski, przedstawiając uczniom kulturę, tradycję i zwyczaje niemieckich sąsiadów.

	http://m.wm.pl/2017/05/orig/0000022495-5-389676.jpg

Stroną merytoryczno – organizacyjną rocznego przedsięwzięcia zajęła się Pani Halina Pańkowska – koordynator projektu i dyrektor ZSL Ruciane – Nida, przy współudziale kadry pedagogicznej szkoły. Efektem tej współpracy jest powodzenie przedsięwzięcia i zadowolenie kolejnej grupy uczniów.

Efektem dotychczasowej współpracy z niemieckim przyjacielem szkoły jest kontynuacja podjętych działań w ramach kolejnego, rozpoczynającego się 1 czerwca 2017r. projektu pn. „Maszynoznawstwo leśne w praktyce - staże zawodowe w Niemczech”, na który szkoła otrzymała z programu ERASMUS + dofinansowanie w wysokości ponad 15 tys euro.Artykuł sponsorowany

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages