Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Rakieta w kolorze brązu

2017-06-20 08:24:49 (ost. akt: 2017-06-20 08:25:51)

Autor zdjęcia: Adam Grala

Podczas rozgrywanych 9-11 czerwca w Zielonce mistrzostw Polski w badmintonie, kolejny świetny start odnotowali reprezentanci Szkwału Ruciane-Nida. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tradycyjnie wysoka forma niezastąpionej Agnieszki Trzcińskiej, która sięgnęła po brązowy medal w singlu.

- Mistrzostwa Polski to dla miłośników badmintona jedna z najważniejszych imprez tego typu w naszym kraju. Większość ekip układa cały cykl przygotowań właśnie pod to wydarzenie, by być danego dnia w optymalnej formie. To doskonała okazja by sprawdzić swój poziom na tle rywali przyjeżdżających ze wszystkich stron Polski - mówi najbardziej utytułowana badmintonistka z naszego regionu. Poza nią w Zielonce zameldowali się ponadto Grzegorz Maleszewski i Adam Grala.

Plany zawodników Szkwału były ambitne, lecz przedarcie się do strefy medalowej było nie lada wyzwaniem, gdyż łącznie w szranki stanęło 226 zawodników. Na pierwszy ogień poszły tzw. "mixty", czyli duety mieszane.

- Występowałam z Adamem Gralą. Trafiliśmy od razu, dość pechowo, na bardzo ciężką grupę. Mieliśmy więc świadomość, że przejście do kolejnego etapu będzie wyzwaniem. Wywalczyliśmy drugie miejsce i by zakwalifikować się do półfinału wystarczyło nam wygrać jeszcze jeden mecz. Rywale zachowali jednak więcej koncentracji, byli po prostu lepsi - kontynuuje Agnieszka Trzcińska.

Nie był to jednak koniec zmagań dla zawodniczki z Rucianego-Nidy, ponieważ czekały na nią jeszcze rozgrywki w singlu.

- To bardzo ciężka gra. Z jednej strony męczy fizycznie, bo trzeba samemu zasuwać raz po raz po całym boisku. Z drugiej strony singiel jest również wymagający psychicznie: jeśli się cokolwiek zepsuje, można mieć pretensje wyłącznie do samego siebie. Nie ma wymówek - mówi pani Agnieszka, która i w grze pojedynczej miała znów pod górkę.

- Ponownie trafiłam do bardzo mocnej grupy. Przyznaję, że się nawet nieco wystraszyłam nazwisk, które się w niej pojawiły. Nie po to jednak tam jechałam, by się z miejsca poddawać, więc po prostu grałam swoje i dawałam z siebie wszystko. Kolejne punkty wpadały... i zanim się obejrzałam już grałam w meczu o wejście do ścisłego finału. Zabrakło niewiele, bo przegrałam dopiero po trzech setach - podsumowuje zadowolona ze swego występu (choć nie do końca usatysfakcjonowana) brązowa medalistka mistrzostw Polski.

Nasi specjaliści od rakietek i lotek obecnie udają się na krótką, wakacyjną przerwę od rozgrywek turniejowych. W meczach o wyższą stawkę zawodnicy Szkwału pojawią się pod siatką (najprawdopodobniej) dopiero w październiku.

Więcej informacji w najbliższym, piątkowym numerze Gazety Piskiej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages