Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dzielnicowi z Rucianego–Nidy zorganizowali festyn rodzinny

2017-06-27 12:11:53 (ost. akt: 2017-06-27 12:18:34)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Pierwsza niedziela wakacji to doskonała okazja, aby promować zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Najlepszym miejscem do tego jest miejscowość turystyczna nad jeziorem, czyli Ruciane - Nida nad jeziorem Nidzkim.

To właśnie tam, w Porcie „U Faryja” dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie zorganizowali festyn rodzinny adresowany zarówno do mieszkańców, jak i turystów. W imprezie uczestniczyli także inni policjanci z tej jednostki, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Stąd nie zabrakło Komendanta Komisariatu, podkom. Jacka Kępińskiego, policyjnych wodniaków oraz policjantki, która na co dzień pracuje w zespole kryminalnym.

Chcąc przekazać dzieciom, ale także dorosłym, jak najwięcej informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzielnicowi zaprosili do wzięcia udziału w festynie również inne służby ratunkowe. W pikniku uczestniczyli także: ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze stanicy w Łupkach, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Rucianego – Nidy, Straż Leśna z Nadleśnictwa Maskulińskiego oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu. Każdy z zaproszonych podmiotów zaprezentował sprzęt, jaki dysponuje na co dzień.

Na stoisku policyjnym dzieci mogły zobaczyć i przymierzyć kaski, czapki, kamizelki pobawić się pałkami, czy „lizakiem” drogówki. Policjantka rozbiła najmłodszym odciski palców, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Rozdawała im także naklejki „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Dorośli mieli doskonałą okazję, aby sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wypłyną jachtem, kajakiem, rowerem wodnym, czy usiądą za kierownicę auta.

Przedstawiciele wszystkich służb mówili o zasadach bezpiecznego i zdrowego wypoczynku nad wodą. Odbył się także pokaz akcji ratowania osoby tonącej przy zaangażowaniu podmiotów biorących udział w festynie.

Najmłodsi mieli też możliwość przepłynięcia się policyjnymi łodziami. Wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie tłumaczyli najmłodszym, że mogą wejść na łódź tylko w kapoku. Wyjaśniali dzieciom, dlaczego jest to tak bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa.

Policjanci serdecznie dziękują wszystkim podmiotom, które wzięły udział w festynie „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz właścicielowi Portu „ U Faryja”, który udostępnił atrakcyjne miejsce. Wszystkim nam zależy bowiem na tym, aby wakacje nad wodą były bezpieczne.

KPP PiszCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages