Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Dzik z Nottingham. Nokautuje... i to w getrach!

2017-07-18 13:10:05 (ost. akt: 2017-07-18 17:31:20)
Wojownik z Ukty potrzebował ledwie 33 sekund, by zdemolować rywala

Wojownik z Ukty potrzebował ledwie 33 sekund, by zdemolować rywala

Autor zdjęcia: MMA Battle Arena

Podczas 46. odsłony wielkiej gali MMA Battle Arena, organizowanej w zeszły weekend w angielskim Nottingham, fenomenalny start odnotował pochodzący z Ukty Konrad Dziczek. Zawodnik piskiego Angitia Fight Team w jednej z najkrótszych walk wieczoru rozgromił niepokonanego wcześniej reprezentanta Norwegii - Eskilda Magnussona.

To miała być jedna z najbardziej emocjonujących walk całej gali. Waga ciężka rządzi się bowiem własnymi prawami, a ciosy ważą tyle, że ułamek zawahania może skończyć się bolesną wycieczką do szpitala. Polsko-norweskie starcie sprostało pokładanych w nim nadziejom, choć tylko połowicznie... bo trwało ledwie 33 sekundy.

- Chwilę po pierwszym gongu udało mi się złapać Eskilda dwoma ciosami zamachowymi. Najwyraźniej nie docenił moich umiejętności w stójce. Błąd starał się błyskawicznie naprawić wchodząc w nogi i próbując obalać. Byłem jednak na to przygotowany. Nie dałem się sprowadzić do parteru, a po kolejnych dwóch ciosach padł niemal sztywny na deski. Nie wiem który z nas był bardziej zdziwiony tak szybkim zakończeniem walki... - przyznaje szczerze Konrad Dziczek.

Co ciekawe: niewiele brakowało, a pojedynek... w ogóle by się nie odbył. Wszystko za sprawą spodenek wojownika z Ukty, które - jak okazało się na miejscu - nie spełniały w pełni wymogów organizacji. Polacy mają jednak to do siebie, że potrafią kombinować w tego typu podbramkowych sytuacjach.

- Nie było czasu na wybrzydzanie, więc kupiłem jakieś śmieszne leginsy. Wyglądało to komicznie, ale najważniejsze, że dopuszczono mnie do walki. Mogę przegrać z przeciwnikiem w klatce czy w ringu, ale nie z jakimiś przepisami - dodaje zawodnik piskiego Angitia Fight Team, który po minionym weekendzie może podać sobie rękę z legendarnym, znanym w Notthingam Robinem Hoodem. W końcu on też walczył w podobnym stroju. Jakim cudem wojownik z naszego powiatu w ogóle znalazł się na wyspiarskiej karcie walk?

- Możliwość stoczenia pojedynku pomógł mi załatwić Tomasz Ponder, mistrz Battle Arena. Nie miałbym również szans się tam pojawić, gdyby nie mój tata i olbrzymia pomoc z jego strony. To dla mnie bardzo ważne, że jest moim najwierniejszym kibicem. Ten sukces chciałbym zadedykować właśnie jemu. Szczere podziękowania chciałbym złożyć także na ręce moich trenerów: Roberta Faryja i Mateusza Żukowskiego, dzięki którym wyszedłem do walki ze spokojną głową o swoje umiejętności. Spokój się opłacił, dzięki niemu mogłem realizować założenia taktyczne - podsumowuje "Dzik z Notthingam".

O występ Polaka zapytaliśmy również samego włodarza organizacji MMA Battle Arena, Jamesa Price'a: - To był wspaniały nokaut. Naprawdę widowiskowe, czyste uderzenie. To świetny chłopak, podobnie jak i świetny wojownik. Nie wykluczam jego obecności na przyszłych kartach walk. Teraz jednak jest jeszcze za wcześnie, by o tym rozmawiać. Mamy za sobą mnóstwo pracy związanej z dopiero co zakończoną galą. Do tematu będziemy mogli wrócić więc dopiero po krótkich wakacjach, które nam wszystkim się należą.

Kamil Kierzkowski

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzeń w Nottingham. Dziękujemy organizacji MMA Battle Arena za udostępnienie własnych materiałów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages