środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Rzucali czachą i biegali z mumią. Za nami 13. zawody sportowe "Laur Jesieni"

2017-09-15 14:40:22 (ost. akt: 2017-09-15 14:39:36)
Podczas rejsu odbył się konkurs na najładniejszy strój

Podczas rejsu odbył się konkurs na najładniejszy strój

Autor zdjęcia: Archiwum

Blisko 150 osób wzięło udział w 13. edycji Zawodów Sportowych "Laur Jesieni". Impreza odbyła się w dniach 12-13 września i została zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ukcie we współpracy z Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym „Betezda”.

Tegoroczne zmagania osób niepełnosprawnych przebiegały pod hasłem „Zombie z Mazurskich Lasów”. W imprezie wzięli udział podopieczni z 21 placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych: Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Domów Pomocy Społecznej z województw warmińsko- mazurskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Zawody rozpoczęły się częścią oficjalną, podczas której przybyłych gości powitał Leszek Michalak, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Ukcie.
Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe rozgrywki zostały przeniesione na halę sportową Zespołu Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie.

Rzut czachą zombie, bieg z mumią, rzut kostką zombika, tropem zombie, zombie w worku oraz przeciąganie liny - to konkurencje, jakie czekały na uczestników imprezy. Drużyny walczyły o puchar Wojewody Warmińsko- Mazurskiego - Artura Chojeckiego w konkurencji „Kombinacja Mazurska” oraz puchar Starosty Powiatu Piskiego - Andrzeja Nowickiego dla najlepszej drużyny rozgrywek. Dodatkowo przewidziany był puchar dla zwycięskiej drużyny w przeciąganiu liny oraz puchar dla najlepszego sportowca zawodów. Jak podkreślają organizatorzy imprezy, wszyscy wykazali się ogromną wolą walki i sportowym zachowaniem.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji, uczestnicy imprezy udali się do Ośrodka Wypoczynkowego „Wodnik” w Rucianem-Nidzie. Wieczorem odbył się tam grill oraz zabawa taneczna. Nie zabrakło też pokazu fire show. Zabawę urozmaiciły instruktorki Zumba Fitness, które porwały wszystkich do tańca.

W środę przyszedł czas na podsumowanie i wręczenie nagród. Puchar ufundowany przez Wojewodę Warmińsko- Mazurskiego wręczyła Ewa Kunda – pełnomocnik wojewody. Puchary dla zwycięskich drużyn oraz nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piszu oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu.
Po uroczystym podsumowaniu uczestnicy wydarzenia wzięli udział w rejsie katamaranem po Guziance i Bełdanach, podczas którego odbył się konkurs na najlepszy strój Zombie.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Starosta Powiatu Piskiego.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages