Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zamienili żagle na królewskie bierki

2018-07-31 17:00:00 (ost. akt: 2018-08-01 08:12:24)
Pawel Shkapenko i Krzysztof Budrewicz. Zdjęcie archiwalne

Pawel Shkapenko i Krzysztof Budrewicz. Zdjęcie archiwalne

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Ruciane-Nida, czyli miejscowość znana raczej z zamiłowania do żeglarstwa, stała się parę dni temu wojewódzką stolicą szachów. Było więc nie tylko intelektualnie, ale i międzynarodowo, a puchar burmistrza miasta odjechał do Płocka. .

A wszystko to za sprawą trzeciej edycji międzynarodowego turnieju szachowego o puchar burmistrza Rucianego-Nidy. O randze tej imprezy świadczyła nie tylko obecność zagranicznych miłośników królewskiej gry (na czele z Pawłem Szkapienko z Rosji, wielokrotnym triumfatorem turniejów w naszym regionie), ale także i to, że wpisywała się ona w cykl Wojewódzkiego Grand Prix.

Nic dziwnego więc, że na starcie turnieju zameldowało się 101 szachistów reprezentujących m.in. Kętrzyn, Olsztyn, Płock, Białystok, Warszawę, Łomżę, Ostródę czy Suwałki. Intelektualny bój rozegrano na dystansie dziewięciu rund (systemem szwajcarskim). A było się o co bić, ponieważ w puli nagród znalazło się w tym roku ponad 2200 zł.

Po wielogodzinnych zmaganiach, toczonych w sali konferencyjnej klimatycznej Wyłuszczarni Nasion w Rucianem-Nidzie, na najwyższym stopniu podium stanął ostatecznie Mirosław Grabarczyk (8 pkt).

Kamil Kierzkowski

http://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages