środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Groził sąsiadce pozbawieniem życia. Został aresztowany

2019-01-22 08:40:12 (ost. akt: 2019-01-22 08:45:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W sobotę (19 stycznia br.) przed południem oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od przerażonej kobiety, której mężczyzna groził pozbawieniem życia.

Odgrażał się, że zabije ją i jej rodzinę. Zgłaszająca obawiała się spełnienia wypowiedzianych pod jej adresem słów. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Ruciane- Nida.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali zgłaszającą, która powiedziała, że sąsiad zaczął się awanturować przy sklepie. Krzyczał, że zabije ją i jej rodzinę. Kobieta wyraźnie bała się mężczyzny i wypowiadanych pod jej adresem gróźb. Z relacji świadków wynikało, że kilka minut wcześniej ten sam mężczyzna biegał po wiosce z siekierą w ręku.

Patrol pojechał do miejsca zamieszkania mężczyzny, o którym mówiła zgłaszająca. Był to 28-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Nie potrafił logicznie wyjaśnić, dlaczego groził zgłaszającej pozbawieniem życia.

W tej sytuacji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 28-latka w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut gróźb karalnych. W poniedziałek (21 stycznia br.) sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo gróźb karalnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Pisz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages