Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Zaprezentowali swoje talenty

2019-06-17 08:33:36 (ost. akt: 2019-06-17 08:48:56)

Autor zdjęcia: Archiwum

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ukcie wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym „BETEZDA” zorganizował VII Spotkanie Osób Niepełnosprawnych z Talentem „Nasz Talent 2019”.

Impreza odbyła się 13 czerwca. Jest to wydarzenie cykliczne, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Patronat Honorowy nad spotkaniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Celem przeglądu była nie tylko prezentacja talentów wśród osób niepełnosprawnych, ale także integracja, nabywanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji poprzez różne formy artystyczne oraz aktywne uczestnictwo w życiu kulturowym. Każdy mógł znaleźć pokarm dla swej duszy... śpiew, taniec, teatr komedii, poezja a nawet sztuczki magiczne. Występy były na bardzo wysokim poziomie. Nagroda publiczności trafiła do Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy.

Dyrektor ŚDS w Ukcie najbardziej urzekł występ Anny Sosnowskiej ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie. Zmagania artystów bacznie obserwowało jury z Domu Kultury w Rucianem-Nidzie: Magdalena Rydel oraz Bogusław Trupacz. Docenili oni występy wszystkich uczestników z Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie i to im jury przyznało swoją nagrodę. Wyróżnienie trafiło do Tomasza Maconko ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu.

Atmosfera podczas spotkania była niesamowita. Wszyscy świetnie się bawili, a artyści za swoje starannie przygotowane występy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz drobne upominki. Pamiętajmy jednak o tym, że to ludzie tworzą atmosferę. W tym roku było to blisko 150 osób ze: Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Iłowie-Osadzie, Domu Pomocy Społecznej w Łomży, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzeszkach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu, Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Prejłowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pieckach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Mikołajkach oraz Domu Pomocy Społecznej EDO „Betezda” w Ukcie.

W czasie imprezy pomagali wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages