Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

W Olecku popłynął na piątkę. Teraz zaprasza do Wejsun

2020-08-01 07:24:37 (ost. akt: 2020-08-01 07:27:35)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

PŁYWANIE || Mieszko Palmi-Kukiełko z Wejsun zajął 5. miejsce podczas 28. odsłony Oleckiego Maratonu Pływackiego. Czasu na odpoczynek nie ma jednak ani odrobinę.

Zawody na "otwartej wodzie" rozegrano z okazji jubileuszu 460-lecia założenia Olecka. Na starcie stanęło 28 doświadczonych zawodników nie tylko z Warmii, Mazur czy Podlasia, ale i z dalszych stron Polski. Najszybciej z dystansem 4,6 km uporał się wpław Krzysztof Pielowski z Olsztyna.

Tuż za podium, na 5. lokacie, uplasował się najbardziej utytułowany z pływaków powiatu piskiego, Mieszko Palmi-Kukiełko. I choć towarzyszący mu kibice mieli prawo czuć lekki niedosyt (ich ulubieniec zazwyczaj wygrywa wszelkie długodystansowe zawody pływackie w regionie), to sam reprezentant maleńkich Wejsun wydaje się być usatysfakcjonowany wynikiem.

— Dałem z siebie wszystko, co tego dnia miałem. A nawet więcej — przyznaje szczerze Mieszko. — Cieszy mnie bardzo fakt, że wzrasta zainteresowanie pływaniem na "otwartej wodzie". Poziom rywalizacji z roku na rok wyraźnie się poprawia. Myślę, że polscy pływacy mają w tym temacie ogromny potencjał. Grunt to nie przestawać solidnie pracować i... robić to wszystko mądrze, świadomie — dodaje wielokrotny mistrz Polski, który ostatnie przygotowania do startów w zawodach dzielił m.in. z obowiązkami organizatora.
W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, właśnie w Wejsunach odbędzie się bowiem II edycja "naszego rodzimego" maratonu pływackiego SWIM WILD
.Biuro zawodów rusza o 10:00, zaś oficjalne zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 16:30. Poprzednia odsłona okazała się spektakularnym sukcesem. Czy uda się go powtórzyć? A może poprawić?

Kamil Kierzkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages