Szkwał nie odpuszcza, kolejny udany wypad ekipy z Rucianego-Nidy

2021-12-06 10:36:49(ost. akt: 2021-12-06 10:43:35)

Autor zdjęcia: Szkwał Ruciane-Nida

BADMINTON\\\ Od podium do podium – Szkwał Ruciane-Nida w ostatnich tygodniach ewidentnie nie próżnuje. Nasi badmintoniści w miniony weekend zaszaleli w Solcu Kujawskim.
Właśnie tam bowiem sobota i niedziela zostały opanowane przez tłum specjalistów od rakietek z najróżniejszych stron Polski. W 26. odsłonie Turnieju Mikołajkowego Seniorów YONEX CUP walki było dużo, lecz przebiegała ona sprawnie, bo… aż na 7 odrębnych kortach.

Reprezentanci naszego powiatu nie zawiedli, zgarnęli łącznie 7 krążków. Mistrzowską formę potwierdziła jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek regionu – Agnieszka Trzcińska. Medalistka mistrzostw Polski sięgnęła po złoto (w deblu z Anną Kocimską) oraz brąz (w mixcie z Adamem Gralą). W parach mieszanych brąz wywalczyli także Krystyna Polakowska oraz Fabian Maleszewski, który z kolei nie miał sobie równych w singlu.

Ich wysoka forma cieszy, choć… niezbyt zaskakuje. Ekipa z Rucianego-Nidy fenomenalnie zaprezentowała się bowiem i chwilę wcześniej podczas Międzynarodowych Mistrzostw Mazowsza Seniorów WWL Badminton Yonex Cup. Sygnał do natarcia dał wówczas szczególnie Grzegorz Maleszewski, który – reprezentując kategorię wiekową 70+ – wywalczył w singlu 3. miejsce. Nieco młodszy z klanu, Fabian Maleszewski, zdobył srebro.

Szkwał, po staremu, zdmuchnął szereg rywali również w grze podwójnej. We wszystkich przypadkach znów duży wkład w triumf miała Agnieszka Trzcińska (brąz w mixcie z Fabianem Maleszewskim oraz srebro w deblu z Anną Kocimską).